Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bojujeme se Šmejdy

18. 11. 2014

Náš příběh má pokračování.....bojujeme se Šmejdy stále dál.... 

Jak jsem již psala, moje mamka se stala "šťasným" majitelem 50% slevy na nákup klumprů na "Šmejdovské" předváděcí prodejní akci. 

Byli to profíci. Mamce vypláchli hlavu tak dokonale, že se jejích "všech pět pohromadě" momentálně někam rozuteklo a ona se ocitla doma s haldou krabic a lehčí o těžce naspořených 30 tisíc. 

Hned jsme chtěli zboží osobně vrátit. Marně. Na adrese uvedené na faktuře jsme našli pouze označení firmy na domovním zvonku. Nikde nikdo. Poslali jsme doporučený dopis s odstoupením od smlouvy. Ten se i s doručenkou vrátil jako nedoručený. Toto jsme zkusili ještě třikrát. Zbytečně. Psali jsme na ČOI, prý to není jejich věc, je to téma pro občanskoprávní spor. Byli jsme nahlásit na policii trestný čin pokus o podvod, také marně. Začali jsme volat na infolinku prodejce. Tam seděla placená nána. Pěla stále stejnou písničku: pošlete to poštou, čekejte až vám zavoláme, pošlete to mejlem, čekejte.... Jejím úkolem bylo držet odbojné kupce co nejdál a nabádat staříky a důvěřivce, aby čekali a čekali, až by se k smrti učekali.... Začali jsme volat často. Nána nám típala telefon a nakonec doporučila, ať vyhledáme psychiatra. Doktora jsme vyhledali, ale právničku. Ta sepsala a podala žalobu. Záhy bylo nařízené soudní jednání. U soudu jsme byli sami, Šmejdi přeci k soudu nechodí... Paní soudkyně rozhodla, že se nám musí peníze vrátit...

Takže náš příběh pokračuje dál....

Hledáme stejně postižené a okradené lidi. Paní soudkyně říkala, že je stále nedostatečná osvěta, lidé by toto téma měli vidět a slyšet skoro každý den, protože se moc rychle zapomíná. Opakování je matka moudrosti, takže se znovu pouštíme do boje a hledáme podobné případy. 

Vaše PPK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 25170
Měsíc: 782
Den: 22